Aktivitetsoversigt 2020/2021

Her kan du let få et overblik over de forskellige aktiviteter i efterårets program.

Aktiviteter i Multihallen
Mandag
16.00 – 17.00 Forældre/barn, årgang 2017-2019
17.00 – 18.15 Hoptimister, årgang 2015
18.15 – 19.45 MiniMix, årgang 2009-2011 (3-5. kl.)
19.45 – 21.00 Puls, Power og Rundsving, voksne
Tirsdag
16.00 – 17.00 Børneyoga, årgang 2008-2009 (5-6. kl.)
17.00 – 18.15 Spil, Spring og Parkour, drenge 3-7. kl.
18.15 – 20.00 Springmix, 5-9. kl.
20.00 – 21.00 Yoga, 15 år+, begynder og øvede
Onsdag
16.00 – 17.00 Forældre/barn, årgang 2017-2019
17.00 – 18.00 Puslinge, årgang 2016
18.00 – 19.00 Cross Dance, 15 år+
19.15 – 20.15 Vild med dans, let øvede/øvede
20.15 – 21.15 Vild med dans, begyndere/let øvede
Torsdag
16.00 – 17.15 Turbomyrer, årgang 2014 (0. kl.)
17.15 – 18.30 Springfnug, årgang 2012-2013 (1-2. kl.)
18.30 – 19.45 CrossFitness Kids, 5-10. kl.
19.45 – 21.15 CrossFitness, 15 år+

Aktiviteter i boldhallen
Mandag
16.30 – 17.15 Badminton, U9-U11
17.15 – 18.00 Badminton, U13-U15
18.00 – 20.00 Bordtennis, årgang 2013-2002
18.00 – 19.00 Badminton U15-U17-seniorer (3 baner)
19.00 – 20.00 Badminton (3 baner)
20.00 – 21.00 Badminton (5 baner)
21.00 – 22.00 Badminton (5 baner)
Tirsdag
10.00 – 12.00 Idræt i dagtimerne
16.15 – 17.30 Håndbold, årgang 2011-2013
17.30 – 19.00 Rytmepiger, 2-5.kl.
19.00 – 20.00 Floorball
20.00 – 21.00 Badminton (5 baner)
21.00 – 22.00 Badminton (5 baner)
Onsdag
17.30 – 22.00 Banko
Torsdag
17.00 – 18.30 Fodbold, U13
18.30 – 19.30 Badminton (2 baner)
19.00 – 20.00 Badminton (3 baner)
19.30 – 20.30 Badminton (2 baner)
20.00 – 21.00 Badminton (3 baner)
20.30 – 21.30 Badminton (2 baner)
21.00 – 22.00 Badminton (3 baner)
Fredag
16.00 – 17.00 Fodbold U9
17.00 – 18.00 Fodbold U11-U12
18.00 – 21.00 ?

Aktiviteter på skolen, lokale SFO
Tirsdag
09.15 – 09.45 Børneyoga 3-5 år, børnehavebørn

Aktiviteter på skolen, E-sportslokalet
Mandag
16.00 – 18.00 E-sport – nybegynder
18.00 – 20.00 Counter Strike
Tirsdag
14.00 – 16.00 Minecraft
Onsdag
18:00 – 20:00 E-sport – nybegynder
Torsdag
14.00 – 16.00 Minecraft
Fredag
15.00 – 17.00 Counter strike

Daugård Idræt